Як не помилитись із характеристиками телевізору при його купівлі?

Характеристики телевізорів

Сучасні телевізори наділені такими функціями, які у моделях кількох минувших десятиліть і годі було уявити. Та розібратись у них таки варто – від цього залежатиме якість улюбленого приладу у сім’ї, який збирає перед екраном усю родину. Та і конкурують виробники між собою також завдяки характеристикам телевізорів свого виробництва і наявних у них функціям, намагаючись обійти конкурентів технологіями.

Пропонуємо детальніше ознайомитись із основними характеристиками телевізорів та функціями, від яких залежатимуть можливості електроніки.

 

 

Діагональ екрану

Характеристики телевізору

Цей параметр переважно вказується у самій назві товару (наприклад, LG 32LH570U, де 32 – дюйми екрану). Вказується розмір екрану у дюймах, відношення якого відносно сантиметрів 2,54 см. Серед моделей від різних виробників можна зустріти телевізори, із розміром екрану від 19 до 58 дюймів та навіть більші.

Підбираючи ТВ за цим параметром, слід врахувати місце його майбутнього розташування. При цьому зверніть увагу:

  • величину приміщення – чим менше приміщення, тим менший телевізор потрібен та навпаки (наприклад, для кухні підбирають невеличкі моделі, для віталень – великі);
  • можливу відстань від екрану до місця, з якого Ви дивитиметеся телевізор – до 2 м підійдуть моделі до 37 дюймів, від 2 до 3 – до 50 дюймів, від 3 – можна купувати найбільші.

Правило щодо відстані пояснюється здатністю людського ока розрізняти пік селі на певній відстані. Звісно, ці правила не є обов’язковими. А стосуються вони в основному перегляду кінофільмів, якість зображення яких є важливою. Щодо перегляду телепередач, то їх можна переглядати і на більшій відстані від екрану.

Роздільна здатність

Під цим поняттям розуміють кількість пік селів (точок), за яких складають зображення екрану.  Найчастіше зустрічаються такі показники цього параметру:

  • 1024х720, 1280х720, 1366х768, 1400х900 або 1680х1050 - HDReady;
  • 1920х1080– FullHD.

Також можна зустріти і телевізори нового покоління, із роздільною здатністю 4К або Ultra HD - 3840х2160.

Звичайно, чим вищий цей показник, тим краща якість зображення.

Тип матриці

додаткові характеристики та роз'єми телевізораСкоріш за все, Вам доведеться обирати між плазмовим чи рідкокристалічним LCD/LED, про переваги та недоліки, а також як вибрати телевізори цих типів, ми розповідали у попередніх публікаціях.

Різняться типи матриць за принципом роботи та технологіями, які і формують такі показники зображення, як глибина чорного кольору, швидкість розгортки, яскравість, контрастність тощо.

 

 

Нові можливості

Ми не будемо перераховувати усі можливі характеристики телевізорів, а згадаємо лише ті, про які найчастіше запитуються покупці – 3D та Smart TV.

3D дозволяє переглядати зображення в об’ємі, створюючи цим ефект присутності у глядача. Із цією функцією краще брати телевізори від 40 дюймів, щоб повною мірою поринути у зображення. Також варто врахувати й те, що є 3 типи 3D – із активною функцією та пасивною. Для індивідуального вибору, краще переглянути їх у роботі та обрати потрібне.

Смарт ТВ надає можливість повного доступу до Інтернету, а отже дозволяє скачувати різний медіа-контент, завантажувати додатки, під’єднуватись до соціальних мереж тощо. Цю функцію неодмінно оцінять усі активні користувачі мережі Інтернет та ті, хто любить самостійно підбирати новинки фільмів для перегляду.

Додаткові параметри

Також важливим є наявність вбудованого тюнеру для приймання цифрового та аналогово телебачення (DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S).

Якщо плануєте почепити телевізор до стіни – обирайте моделі із передбаченими кронштейнами для кріплення.

Необхідно перевірити і наявність достатньої кількості HDMI та USB портів для можливості під’єднання інших пристроїв (флешки, відеокамери, фотоапарати тощо).

Це далеко не увесь перелік можливих технічних характеристик телевізорів, а лише ті, які найбільше допоможуть зробити правильний вибір та вдалу покупку.

 

Телевізори з інтернетом та wi-fi 05-03-2018
Хоча телебачення уже не так популярне, як раніше, телевізорі досі користуються попитом. Тільки тепер вони дають користувачам значно більше різних дода...

Як налаштувати SMART-TV 05-03-2018
Сучасні технології розвиваються дуже стрімко. Якщо ще недавно телевізори можна було використовувати лише для перегляду каналів, то тепер вони дозволяю...