Samsung Qled vs LG Oled – чия технологія краща?

Samsung QledСьогодні купити телевізор – задача не з простих, адже ринок переповнений широким асортиментом. Сьогодні ми хочемо порівняти найновітніші технології, які використовують для своїх приладів гіганти ринку телевізорів – компанії Самсунг та ЛЖ.

Порівнюватимемо технології, які компанії використовують у своїх флагманських моделях - Samsung Qled та LG Oled. Та для кращого розуміння, спочатку нагадаємо Вам, що являє собою базова технологія LED.

Технологія LED – це спосіб підсвітки екранів рідкокристалічних телевізорів, які сьогодні вже часто називають «ЛЕД телевізорами».

Компанія Самсунг додала до LED «Q» - Qled , ЛЖ – літеру О – Oled. Та покращені технології обох конкурентів значно різняться між собою, в першу чергу – за типом квантових точок.

Огляд Samsung Qled

По своїй суті, телевізори Samsung Qled залишаються тими ж ЖК-телевізорами із LED-підсвіткою, проте з певними модифікаціями.

Зміни полягають у застосуванні квантових точок, які являють собою наночастинки, які випромінюють та змінюють світло з різною частотою. Квантові точки дозволяють більш точно та ширше підбирати колір, аніж у звичайних ЛЕД-телевізорах. На відміну від технології ОЛЕД, Qled застосовую неорганічні точки, які не вигорають із часом. Відображення чорного кольору із технологією залишається незмінним.

У чому полягає технологія LG Oled

LG OledТелевізори Oled значно перевершують своїх LED попередників за якістю зображення. ОЛЕД телевізори LG взагалі не мають підсвітки, замість цього використовуються органічні квантові точки (світлодіоди), які загораються та згасають відповідно до проходження через них електрики.

У LG OLED 4К спостерігається ідеальне локальне затемнення зображення із великою точністю, що у таких моделях становить близько 820 мільйонів локальних зон затемнення. Це забезпечує завжди ідеальну контрастність зображення. Квантові точки хоча і вигорають із часом, та це відбувається дуже повільно.

Висновки

Якщо порівнювати яскравість моделей із Oled та Qled, то лідерство по праву дістається останній технології. У таких моделях яскравість відображення може сягати 2000 нит, що виглядає справді вражаюче.

Щодо глибини чорного кольору, то тут першу позицію займають ЛЖ ОЛЕД завдяки пік селям, які здатні повністю згасати.  Завдяки цьому також спостерігається краща передача кольору, адже рівномірний чорний колір значно покращує сприйняття решти кольорів. У Oled також спостерігаються кращі показники розмитості завдяки дуже малому часу відгуку, хоча Qled не надто програють у цій характеристиці.

Тепер ми підійшли до того, який же телевізор обрати - Samsung Qled чи LG Oled? Останні виграють за базовими характеристиками, хоча їхні квантові точки із часом вигорають, що може привести до погіршення зображення. Samsung Qled значно випереджає суперника по довговічності хорошої якості картинки, у них спостерігається значно більша яскравість.

Ціна на 2 різні типи тв практично однаково висока, та ціни на Oled дещо нижчі.

При виборі рекомендуємо наочно порівняти якість різних технологій та визначитись із тим, які характеристики для Вас є важливішими.

 

Телевізори з інтернетом та wi-fi 05-03-2018
Хоча телебачення уже не так популярне, як раніше, телевізорі досі користуються попитом. Тільки тепер вони дають користувачам значно більше різних дода...

Як налаштувати SMART-TV 05-03-2018
Сучасні технології розвиваються дуже стрімко. Якщо ще недавно телевізори можна було використовувати лише для перегляду каналів, то тепер вони дозволяю...